Ovzduší se nám kazí

13. říjen 2008 | 13.59 |
› 

Tak co s tím budeme dělat? V posledních letech se kvalita ovzduší v ČR horší. Přinutíme firmy, aby instalovaly lepší filtry a odlučovače popílku. Asi se jim nebude moc chtít sáhnout do kasiček.

Velkým problémem podle odborníků zůstává v Česku špatné ovzduší. Z dat o množství jemných prachových částic ve městech lze podle zprávy ministerstva životního prostředí odhadnout, že emise zavinily loni o 2,4 procenta vyšší úmrtnost a zabily zhruba 12 tisíc lidí!

Zpráva o stavu životního prostředí v roce 2007, kterou předloží ministr životního prostředí M. Bursík vládě, konstatuje, že emise skleníkových plynů po strmém poklesu v úvodu 90. let dále neklesají, v posledních letech dokonce zaznamenaly nárůst. Na třetinu vzrostl vinou špatného ovzduší počet alergických dětí. Emise skleníkových plynů u nás patří mezi nejvyšší v Evropě a činí 14,5 tuny na jednoho obyvatele! Nejhorší situace je v Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Problémy má i Praha a okolí. Nejvíce nás ohrožují zplodiny z dopravy, na zdraví obyvatel se ale podepisují také stále vysoké emise z energetiky a průmyslu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (48x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář