Ani na koni...

16. říjen 2008 | 22.45 |
› 

Smůlu měl Australan M. Willis, který dostal pokutu ve výši 900 australských dolarů (více než 11.000 korun). Potrestán byl za to, že sedl na koně pod vlivem alkoholu. O kuriózním případu informoval australský tisk.

Willis si v současnosti odpykává tříletý zákaz řízení za to, že ho policisté dopadli za volantem opilého. Proto měl pocit, že bude všechno v pořádku, když kilometr dlouhou vzdálenost k domu své sestry ujede na koni. Zastavili ho ale policisté, nechali mu dýchnout a obvinili ho z "řízení koně v opilosti".

"Bylo kolem mě snad deset policajtů, říkali, že si musím fouknout, a já měl pocit, že to je vtip," říká Willis, který netušil, že sednout na koně opilý se nesmí.
Soudce, který o případu rozhodoval, uvedl, že tenhle druh přestupku je poměrně vzácný, ale velmi vážný. Za vsednutí na koně pod vlivem alkoholu jsou dokonce vyšší pokuty než za řízení vozu v opilosti.
Maximální pokuta, jakou může dostat opilý automobilista, je 2100 australských dolarů (26.000 korun), zatímco za jízdu na koni v opilosti může soud udělit pokutu až 3000 australských dolarů (37.000 korun).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (50x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář