Čupr babka

17. říjen 2008 | 21.02 |
› 

Zdání klame, to si mohli říci mladí pobertové, kteří se rozhodli okrást starší dámu o její kabelku. Tentokrát však narazila kosa na kámen.

Velký strach údajně pocítili mladíci poté, co na ulici ve městě Torquay v jihozápadní Anglii vytrhli z ruky kabelku osmašedesátileté ženě, která se k jejich úžasu za nimi rozběhla a svůj majetek si vzala zpět.

Janet Laneová seděla na lavičce, když jeden ze skupinky kolemjdoucích mladíků popadl její kabelku, v níž měla celý svůj důchod. Žena, která v 50. letech reprezentovala Británii v přespolním běhu, po krátké honičce zloděje dohnala a popadla ho za límec. "Byl tak vyděšený, že upustil mou kabelku a utekl."

"Myslím si, že chlapci viděli stařenku a domnívali se, že jsem snadná oběť. Já jsem ale nehodlala nečinně sedět a nechat je zmizet s mou kabelkou. Zvlášť jsem nepřemýšlela, rychle jsem se zvedla a pronásledovala je, jak nejrychleji jsem mohla. Přitom jsem na ně křičela," citoval tisk téměř sedmdesátiletou ženu.

Laneová, která před odchodem do penze pracovala jako zdravotní sestra, se udržuje v kondici plaváním a chůzí. "Byla jsem nadšená, že jsem to opět dokázala. Takhle jsem neběžela od mládí," radovala se. Britská policie však podle tisku doporučila důchodcům, aby kvůli své bezpečnosti v podobných případech raději nenásledovali jejího příkladu.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (47x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář