Káva a prsa

24. říjen 2008 | 12.57 |
› 

Opravdu zajímavá studie. Nadměrné pití kávy zmenšuje ženám prsa, pokud by to byla pravda, tak by se některé ženy musel v kávě přímo koupat.


Jeden či dva šálky kávy uškodit ženám nemohou, ale nadměrné množství tohoto nápoje ohrožuje jejich vnady. Dámy srkající do sebe denně tři a více šálků kávy ohrožují velikost svého poprsí. Látky obsažené v kávě totiž ovlivňují hormony v ženském těle.

Podle švédských vědců existuje mezi konzumací kávy a zmenšováním prsou přímá úměra. Čím více kávy ženy konzumují, tím plošší je jejich hrudník. Polovina z žen zkoumaných ve švédské studii měla ve své výbavě jistou mutaci genu, která souvisí s konzumací kávy a velikostí prsou.

Pití kávy může mít velký vliv na velikost prsou. Ženy pijící kávu se ale nemusí obávat, že jim prsa zcela zmizí přes noc. Zmenší se, ale rozhodně nezmizí.

Ženy konzumující tři a více šálků kávy denně mají v průměru o 17 procent menší prsa než ženy, které pijí méně tohoto nápoje. A podle švédských odborníků jsou přitom ohroženy více ženy s větším poprsím.

Pravidelné pití kávy však snižuje riziko rakoviny prsu i u lidí s vysokým rizikem tohoto onemocnění kvůli genetické dispozici v rodině. Studie byla publikována v odborném časopise Cancer.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (49x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář