Pro odvážné

24. říjen 2008 | 20.17 |
› 

Hadí masáže frčí. Moje známá by zkolabovala už při pouhém pohledu na tyto roztomilé tvory a za nic na světě by si takovou masáž nedopřála. Není sama, strach z hadů má hodně lidí.

V Izraeli je masáž živými hady poměrně populární a na severu země v Talmey El´Azar věří, že je to i velmi účinná metoda, jak se zbavit bolesti kloubů a svalů.

Masáž spočívající ve svíjení plazů po těle, to pro běžného člověka není zrovna moc příjemná představa. Pro některé lidi by tato zkušenost nejspíš znamenala jistou smrt, pro ostatní však může být podle terapeutky jedněch izraelských lázní božsky uvolňujícím zážitkem. Procedury se účastní šest nejedovatých a neagresivních plazů a člověk se může pomazlit například s kalifornským poddruhem korálovky královské či si pohrát s užovkou červenou.


"Někteří lidé řekli, že držet tyto hady jim pomohlo cítit se lépe, uvolněně. Jedna stará dáma mi řekla, že to bylo uklidňující, jako studený obklad," tvrdí majitelka hadích masáží Ada Baraková.

S nezvyklou metodou masírování v Izraeli začala v roce 2006 a dnes sotva zvládá uspokojit zájem zákazníků. Do své americké televizní show si ji pozvala letos na jaře také modelka Tyra Banksová, když představovala bizarní zkrášlující metody.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (53x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář