Kamenování

28. říjen 2008 | 18.55 |
› 

Tohle je otřesná událost a jen ukazuje, jak zhoubný je náboženský fanatismus, který v rámci víry, bez milosti zabíjí své ovečky za sebemenší provinění.

Somálští islamisté v pondělí ukamenovali ženu obviněnou z cizoložství. Jde o první takovou veřejnou popravu provedenou islámskými radikály po asi dvou letech. Třiadvacetiletá žena byla zabita před očima stovek přihlížejících. Příbuzní se snažili ženu bránit, strážní ale začali střílet. Při palbě zahynulo jedno dítě.

"Zatímco jsme čekali, abychom zhlédli nelítostný akt kamenování, přivezli v autě ženu v zeleném závoji a černé masce," uvedl jeden z očitých svědků. "Řekli nám, že souhlasila s trestem, ale bylo slyšet její křik, když jí násilím svazovali ruce a nohy. Její příbuzní se k ní rozběhli, ale islamisté začali střílet a zabili jedno dítě."

Sestra zabité označila ukamenování za nelegální a odporující islámu. Připomněla, že pro prokázání cizoložství je třeba čtyř svědků.


Nechci nijak zlehčovat tuhle zprávu, ale jen si říkám, jak by asi klesl počet obyvatelstva v naší zemi, kdyby byl tento trest zavedený i u nás.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (50x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář