Poprsí a motocykl

30. říjen 2008 | 12.40 |
› 

"Ploché" ženy mají po radosti, protože budou mít zákaz řízení motocyklů. Hubeňourky, ale nemusí propadat hned panice, neboť tohle neplatí u nás, ale ve Vietnamu.

Ve Vietnamu se hitem obchodních řetězců musí stát podprsenka zvětšující objem. Tamní zákonodárci totiž nařídili, že všichni motoristé, ženy nevyjímaje, musí mít minimální obvod hrudníku 70 centimetrů.

Toto nařízení by mělo zamezit tomu, že motorku řídí lidé příliš malí a hubení. Motocyklem se přitom dopravuje 90% tamní populace. Kromě malého obvodu vyšachují Vietnamce z řízení i zvětšená játra nebo zánět dutin. "Nová nařízení jsou legrační, ale hodně lidí se snadno stane obětí tohoto žertu," říká Le Quang Minh, burzovní makléř. "Hodně vietnamských žen má malý obvod hrudníku a řada mých přátel se do nových kritérií nevejde." Průměrnávýška Vietnamce se pohybuje kolem 160 centimetrů a váží cca 56 kilogramů. Někteří lidé se zatím baví typováním, jakým způsobem budou úředníci měřit obvod hrudníku, hlavně u žen. Jiným ale nové nařízení dělá vrásky. Na jednom z blogů si dívka posteskla, jak se má dopravovat do vzdálené práce, když normy nesplňuje a na plastickou operaci nemá peníze.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (51x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář