Biologické hodiny

30. říjen 2008 | 17.43 |
› 

Že ženám tikají biologické hodiny se všeobecně ví, ale o mužích se v této souvislosti nemluvilo. Nyní nám vědci tvrdí, že mužský biologický budík je taky nařízený...

Ženám tikají biologické hodiny nejhlasitěji po třicítce, kdy je nejvyšší čas počít dítě. Pak už plodnost prudce klesá a přibývají komplikace. Australští odborníci tvrdí, že takové hodiny tlučou i pánům. A to kolem čtyřicítky.

Muži, kteří začnou s plánováním a zakládáním rodiny až po tomto věku, mají menší šance, že se dočkají životaschopného potomstva. Jejich sperma je už totiž výrazně méně kvalitní a jejich partnerkám hrozí častěji potrat.

"Pokles plodnosti po pětatřiceti letech věku byl tradičně vnímán jako realita života žen, ale naše studie dokazuje, že to platí také u mužů," tvrdí doktor M.Bowman, ředitel kliniky asistované reprodukce ze Sydney, jenž se několik posledních let zabývá plodností mužů.

To znamená, že i když muž vyprodukuje v průměru 40 miliónů spermií na jeden ejakulát, mnoho z těchto spermií nebude schopno oplodnit normálně vajíčko. Muž tak bude mít nižší potenciál plodnosti a s menší pravděpodobností oplodní partnerku.

Pan doktor Bowman by si měl zajet do České republiky, aby zjistil, že našim celebritám netikají biologické hodiny ani v šedesáti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (47x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář