Zatoulané zvířátko

1. listopad 2008 | 09.37 |
› 

Znáte to, zatoulaných nebo opuštěných zvířat pobíhá všude dost. Některá zvířata se snaží najít si nového pánička nebo paničku, ale takovéhle zvířátko by asi nikdo nečekal.

Když devítiletý Toby Taylor vběhl v pátek odpoledne do kuchyně a vykřikl, že na zahradě je gepard, myslela si jeho matka, že si z ní tropí žerty.

"Už jsem se chystala Tobymu vynadat, že tříská dveřmi, když vtom začal ječet: 'Mamí, na zahradě je gepard!'. Myslela jsem si, že si ze mě utahuje, ale byl bílý jako stěna, třásl se a pištěl," líčila deníku Jules Taylorová. "Koukli jsme se z kuchyňského okna a skutečně tam seděl uprostřed trávníku a díval se na dům."

Toby jezdil na bicyklu, když vtom uviděl v jen asi čtyřmetrové vzdálenosti 180 centimetrů dlouhou šelmu, schopnou vyvinout rychlost až 120 kilometrů v hodině. Odhodil kolo a běžel do domu, odkud s maminkou sledovali, jak gepard zatíná drápy do pneumatik kola a ohryzává jeho kožené sedlo.

"Hned mě napadlo, že utekl z nedaleké zoologické zahrady, ale byla jsem tak vyděšená, že jsem nebyla s to najít jejich telefonní číslo. A tak jsem v panice zavolala na tísňovou linku," uvedla paní Taylorová.

Po 20 minutách nervózního čekání dorazili ošetřovatelé ze zoo, kteří uprchlíka svázali a dopravili "domů". Podle vedení zoo selhalo elektrické oplocení výběhu šelem. Prý nehrozilo žádné nebezpečí, protože tříletý Akea je zcela krotký.

"Když dorazili ošetřovatelé, Akea si šťastně hrál s bicyklem, který mu jistě připomínal jednu z jeho hraček," prohlásil ředitel zoo A. Swales. "Nepředstavoval žádné nebezpečí a na cizí lidi by reagoval stejně jako psí mazlíček - buď by přátelsky pozdravil, nebo by se dal na obezřetný ústup

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (48x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář