Spokojenost

4. listopad 2008 | 13.52 |
› 

Jak jste spokojeni s životem v České republice, tak tohle si vzal na mušku velký průzkum. No upřimně řečeno, některé věci jsou dost překvapují.

Velký průzkum o spokojenosti lidí v Česku přinesl překvapivé výsledky. Češi jsou méně spokojeni než Moravané. Ženy jsou obecně méně spokojené než muži. A šest milionů lidí má výhrady k politické situaci.

Dalším překvapením je třeba tento závěr: aby se volič Strany zelených cítil spokojeně, nepotřebuje k tomu hlavně kvalitní životní prostředí, ale především uspokojivé příjmy a majetek. Majetek jim asi nahradí přírodu.

Lidé, kteří volí křesťansky orientovanou lidovou stranu, zase potřebují ke spokojenosti dobrou nabídku zboží a služeb.Naopak podprůměrný vliv na jejich spokojenost má kvalita mezilidských vztahů.Tohle není příliš křesťanský přístup, co říkáte?

Exkluzivní průzkum, kterého se zúčastnilo 3 200 lidí, také ukázal, že žijeme v silně konzumní společností, ale neradi si to přiznáváme.

Pokud se lidé rozdělí na skupiny podle toho, koho volili, peníze mají největší vliv na spokojenost příznivců Strany zelených.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (57x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář