Romové a svět

11. listopad 2008 | 13.33 |
› 

Po Itálii, která měla problémy s romským etnikem a rázně přitvrdila, se teď ošívá Velká Británie, kde se do zločinné činnosti zapojuje stále více romských dětí. Otázka je, chtějí se vůbec Romové včlenit do společnosti, nebo chtějí na ní jen parazitovat a ohánět se diskriminací.

Do Velké Británie bylo tajně dovezeno na dvě stě romských dětí, které zločineckým skupinám pomohly k obohacení se o více než 19 miliónů liber (přes 570 miliónů korun) ročně. Podle šéfa evropské policie Europol děti přispívaly k pouliční zločinnosti a podvodům.

Děti, jejichž průměrný věk je osm let, byly podle Maxe-Petera Ratzela do Británie vpašovány se souhlasem jejich rodičů, kterým gangsteři "za pronájem" zaplatili. Europol tvrdí, že gang dostal do zemí Evropské unie nejméně 1107 dětí.

"Do Británie byly všechny děti dopraveny, aby byly zneužité k pouličním zločinům a k oklamání sociálního systému," napsal minulý měsíc M. P. Ratzel dolní komoře britského parlamentu.

"Spousta rodičů se na pašování podílela, protože očekává část ze zisku," dodal Ratzel s tím, že ten díky dvěma stovkám dětí činí až 24 miliónů eur, čili 19,2 miliónu liber ročně.

Nádherný příklad milujících rodičů, kteří vychovávají od malička zloděje, násilníky a gangstery.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (57x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře