Církevní souboj

11. listopad 2008 | 20.07 |
› 

Další hezká ukázka církevní snášenlivosti a tolerance. Přátelé, kdo nejste věřící a chcete si vylepšit a zjemnit mravy, tak neváhejte a vstupte do některé církve, kde Vám její představitelé jdou příkladem v křesťanském chování.

Zatčením a odvlečením v poutech skončila vášnivá šarvátka dvou křesťanských duchovních, kteří u Kristova hrobu zcela zapomněli na odkaz svého Mesiáše.

Arménský a řecký ortodoxní kněz se tam do sebe zuřivě pustili tak, že musela být přivolána policie a muži byli svázáni a odvlečeni jako největší zločinci.

Vše se odehrálo v Bazilice Svatého hrobu (Božího hrobu) poblíž Golgoty, kde byl Ježíš ukřižován a pohřben.

Začalo to ve chvíli, kdy arménští kněží přišli na výroční procesí připomínající objevení kříže, o němž jsou křesťané přesvědčeni, že byl použit k ukřižování Ježíše. Jenže řecká ortodoxní opozice měla vlastní požadavky a představy. Nastal fyzický konflikt. Rvačka byla skutečně krvavá, když totiž policie rozzuřené duchovní odtrhla, řecký ortodoxní kněz měl na čele otevřenou sečnou ránu, kterou mu způsobil arménský kolega.

Bazilika Svatého hrobu je ovládána šesti křesťanskými církvemi, které se však málokdy dokážou dohodnout a izraelská policie jejich šarvátky řeší často. A to na místě, které sami "mír šířící" křesťané považují za nejposvátnější na celém světě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (52x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář