Vrah v sukni

14. listopad 2008 | 19.44 |
› 

Američani honí teroristy po celém světě, ale doma si neumí poradit s narůstajícím počtem vražd. Jak to tak bude pokračovat, brzy se asi vystřílí sami.

Američtí vyšetřovatelé ve čtvrtek obvinili z vraždy patnáctiletou studentku Teah Wimberlyovou, která zastřelila v budově střední školy ve floridském Fort Lauderdale svou stejně starou spolužačku Amandu Collettovou. Byla obviněna jako dospělá.

K činu ji vedly vzájemné spory. V úterý si obě dívky vyměnily několik emocionálně vypjatých SMS. Domluvily se, že se sejdou mezi dvěma vyučovacími hodinami. Setkaly se před počítačovou učebnou.

Když se Collettová odmítla se svou bývalou kamarádkou bavit, Wimberlyová vytáhla poloautomatickou pochromovanou pistoli ráže 22, kterou si přinesla do školy. Odcházející Collettovou střelila do zad.

Poté Wimberlyová odešla ze školy a z nedaleké restaurace zavolala policii, že zastřelila svou přítelkyni. Dívku převezli do nemocnice, kde později zemřela.

Soud uvalil na dívku třítýdenní vazbu a zároveň jí přikázal podstoupit psychologické vyšetření. Podle policie šlo jen o vzájemný spor, nejednalo se tedy o případ, kdy někdo bezhlavě střílí po spolužácích.

Myslím, že rodičům mrtvé dívky je jedno, jestli šlo jen o spor nebo o bezhlavé střílení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (53x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář