Panenství

18. listopad 2008 | 16.00 |
› 

Vyžadovat, aby nevěsta byla panna, tak to by jsme si asi moc neužili. Opravdu si myslíte, že ta neporušená blána stojí za to? Takže, co si o tomhle myslíte Vy?

Manžel si podal žádost, aby soud zneplatnil jeho manželství, protože jeho drahá nebyla před obřadem panna. Odvolací soud ale rozhodl, že sňatek platí.

Předchozí soud dal za pravdu rozkacenému muži, že se stal obětí podvodu, když mu nevěsta lživě tvrdila, že je panna, a sňatek pro chybějící "základní vlastnost" nevěsty anuloval.

V novém verdiktu se naopak uvádí, že lež se nevztahovala k zásadní vlastnosti a není tudíž přijatelným podkladem pro zrušení manželství. Chybějící panenství nemá vliv na kvalitu manželského života, uvádí se dále v dokumentu.

Vzhledem k tomu, že pár původem z Maroka se již oddělil, dá se očekávat, že pokud nebude případ hnán ještě výš, tak se možná rozvedou. Muž ve věku kolem 30 let, který pracuje jako počítačový programátor, před prvoinstančním soudem prohlásil, že nemůže založit vztah na lži. O deset let mladší nemocniční sestra se k lhaní přiznala a nakonec sama chtěla, aby bylo manželství zrušeno.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.06 (65x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář