Ukradená mrtvola

22. listopad 2008 | 20.01 |
› 

Tedy, že se kradou už i mrtvoly, koho by to napadlo? Po celý svůj život se německý miliardář Friedrich Karl Flick bál, že ho někdo unese. A to se skutečně stalo! Ale až po jeho smrti.

Neznámý pachatel vnikl do Flickovy hrobky na hřibotově ve Veldenu v rakouských Korutanech, otevřel ji a ukradl rakev i s Flickovým tělem!

Flickova rodina si před několika dny před činem domlouvala s kameníkem na otevření hrobky. Když muž sestoupil, vyděšeně se vrátil zpátky. Rakev byla pryč! Podle kameníka se muselo na krádeži rakve podílet nejméně šest mužů.

Podle odhadů trval neznámým lup dvě hodiny. Rakev vážila zhruba 150 kg. Odvezl ji tedy náklaďák. Policie oznámila, že do včerejšího večera nikdo nepožadoval výkupné. Ovšem rakouský tisk tvrdí, že se jedná o "chladnokrevné vydírání". Proč by jinak někdo kradl Flickovy pozůstatky?

Velkopodnikatel zemřel 5. října 2006 ve své vile po těžké nemoci ve věku 79 let. Zanechal po sobě vdovu Ingid a čtyři děti. Ty dědily něco mezi pěti až šesti miliardami eur.

Flick posílal své děti do školy jen v doprovodu tělesné stráže.V prosinci 1991 byl totiž unesen jeho bratr i se ženou. Únosci tehdy požadovali 5 milionů eur, které ale nedostali. Při předávání peněz je zadržela policie.

Flickovým zlodějům hrozí za rušení klidu mrtvého dva až pět let vězení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (47x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář