Rakouský ježíšek

23. listopad 2008 | 10.49 |
› 

Rakouský ježíšek si změnil pohlaví a je z něj slečna. Snad dívčí obsazení nepohorší věřící a nepokazí jim sváteční náladu.

Minulý čtvrtek byl ale na radnici představen také letošní "ježíšek". Tuto tradiční čestnou roli plní v předvánočním období dívka, a jak prozradili organizátoři, byla vybrána v přísném konkurzu z mnoha uchazečů.

Mezi požadavky patří nejen "andělská" tvářička, ale například i dobrá angličtina. A protože úkoly jsou náročné, nemůže roli plnit žádné malé dítě; věková hranice činí nejméně 16 let.

Letošní "ježíšek" se jmenuje Karina-Lisa, je z Vídně, letos začala po maturitě studovat divadlo, zpěv a tanec a je jí už 19 let, které by jí ovšem, zvláště v ježíškovském úboru, nikdo nehádal.

Její povinnosti jsou přesně vymezeny: každý týden od čtvrtka do neděle musí být na trhu před radnicí od 16 do 19 hodin a v době mezi 17:00 a 17:30 předčítá u jesliček pod velkým vánočním stromem pohádky a povídky. V "úředních hodinách" si povinně povídá s návštěvníky a je k dispozici zájemcům o fotografie. Kromě toho navštěvuje domovy důchodců, školky a nemocnice, kde rozdává drobné dárky.

Jak je vidět, tak ženské nám fušují úplně do všeho.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (46x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář