Romské požadavky

24. listopad 2008 | 20.16 |
› 

Minulý týden dali Romové požadavek, aby byla zakázána Dělnická strana a další, pro ně "nepřátelské" strany, jinak vyhrožují hromadným odchodem z republiky. Myslíte, že by nás mohlo potkat takové štěstí?! Co si bez nich asi počneme.?

Sdružení Romů severní Moravy v pátek vyzvalo otevřeným dopisem předsedu vlády a další představitele českého státu, aby se urychleně zasadili o zrušení Dělnické strany, Národní strany a také organizace Národní odpor.

"Události z Litvínova a jiné demonstrace extrémních skupin názorně ukazují, že se uvedené pravicové strany snaží vyprovokovat především Romy k násilí," píše ve své výzvě předseda sdružení Milan Ferenc.

"V případě neřešení nebo laxního přístupu vlády ČR k této problematice může dojít k hromadné emigraci Romů z naší republiky. V současné době už mnohé početnější romské rodiny, které se cítí ohroženy v této situaci, vážně uvažují o odchodu z republiky."

Emigrace Romů by mohla být srovnatelná s exodem českých Romů do Kanady ve druhé polovině devadesátých let.

"Vím o řadě rodin, které chtějí odcestovat. U Romů, kteří nemají velké majetky, je to rozhodnutí daleko rychlejší. O emigraci uvažují ale i majetnější rodiny, protože strach mají všichni. To, co se stalo v Litvínově, se může s daleko horšími důsledky opakovat příště třeba v Ostravě nebo v Karviné," řekl Ferenc.

Naši vrcholní představitelé se opět postavili za nepřizpůsobilou menšinu, která vadí všem slušným lidem. Vláda se na svém pondělním zasedání rozhodla podpořit návrh ministra vnitra Ivana Langera na zákaz Dělnické strany.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.07 (60x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář