Podobnost čistě náhodná

26. listopad 2008 | 13.21 |
› 

Tenhle textík na pobavení se Vám bude určitě líbit a jistě plno z Vás si řekne: Sakra, to je přece jako u nás. No a já Vám můžu klidně dát za pravdu.

Naše banka a japonská konkureční společnost se dohodly na uspořádání prestižního veslařského závodu. Oba týmy dlouho a tvrdě trénovaly, až nadešel dlouho očekávaný den. Obě mužstva si věřila, ale Japonci vyhráli na celé čáře - o celý kilometr.

Náš tým byl zdrcen. Vedení společnosti rozhodlo, že příčina drtivé porážky musí být odhalena a najalo konzultační firmu, aby problém prozkoumala a navrhla jeho řešení.

Konzultanti zjistili následující: zatímco Japonci měli osm veslařů a jednoho kormidelníka, my měli jednoho veslaře a osm kormidelníků. Po roce dalšího studia a milionech dolarů spotřebovaných na analýzu problému konzultační firma závěr upřesnila: v naší bance příliš málo lidí vesluje a příliš mnoho kormidluje.

Protože na letošní rok byl domluven odvetný závod, struktura našeho týmu byla od základů reorganizována: nový tým se skládal ze čtyř kormidelnických manažerů, tří oblastních kormidelnických manažerů a jednoho systémového odborníka pro zvýšení výkonnosti veslaře a podporu jeho pracovního nasazení.

Letos Japonci vyhráli o dva kilometry. Naše vedení propustilo veslaře pro nedostatečnou výkonnost a vyplatilo manažerům prémie za objevení příčiny problému.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (57x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář