Platy u nás

28. listopad 2008 | 11.54 |
› 

Blíží se Vánoce a s tím i doba nakupování dárků a nejrůznějších pamlsků na sváteční stůl. Tak se podívejme na profese, které jistě nebudou mít příliš velké finanční starosti oproti většině lidí.

Nejlépe placení jsou v Česku zaměstnanci v letecké dopravě. Tedy letci, řídící letového provozu, letušky, stevardi a další specialisté, kteří pobírají měsíčně v průměru 69 449 korun hrubého.

Druhé nejvyšší průměrné měsíční příjmy ve výši 49 877 korun dosahují nyní programátoři, internetoví specialisté a další profese z oboru výpočetní techniky.

Třetí příčku v celkovém žebříčku 54 profesních oborů si s průměrnými výdělky 48 124 korun drží finanční poradci a zprostředkovatelé finančních služeb. Jejich příjmy se ale v porovnání s pololetím 2007 zvýšily nominálně jen o jedno procento.

Burzovní makléři, směnárníci a další pomocné profese finančního světa mají v Česku čtvrté nejvyšší průměrné platy. V 1. pololetí 2008 si v průměru vydělávali hrubého 41 701 korun měsíčně a jejich výdělky tak rostly v Česku druhým nejvyšším tempem hned po profesích působících na trhu s nemovitostmi.

Nejhorší výdělky dosahují podle údajů Ministerstva práce a sociálních věcí oděváři a kožešníci , kteří pobírají měsíčně 12 246 korun hrubého, což je o téměř o 11 tisíc korun méně než průměrný plat v Česku.

Tak co, nezměníte zaměstnání?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (59x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář