Nákupy

29. listopad 2008 | 20.15 |
› 

Za hranicemi nakoupíte levněji, něco i o polovinu, to by mě tedy vážně dožralo. Proč naši obchodníci jsou tak nenažraní, když kupní sílu máme oproti Německu, Rakousku atd, poloviční.

"Z německých obchodů si často vozím o polovinu levnější sýry, máslo a cukrovinky. Za 200 gramů plátkového sýru v našich obchodech zaplatím přes 40 korun. O dvacet kilometrů dál mě stejný sýr nestojí ani euro. Zimní boty jsem pořídila o 800 korun levněji, než bych musela za stejné zaplatit v českém obchodě," uvedla žena z Českolipska.

Prodavačky v SRN i v Rakousku se shodují, že Češi dnes kupují hodně alkohol.
"Koupili jsme si s kamarádem na Silvestra v Rakousku tři lahve whisky Jim Beam. Jedna lahvička vyšla bezmála o stokorunu levněji než v budějovickém Globusu," řekl R. Novák.

Také až třetinu nákladů v průměru ušetří v Německu také zákazník, který se rozhodne pořídit za hranicemi kuchyň s vestavěnými elektrospotřebiči.

Na značkovém oblečení ušetříte až 1000 korun a také sportovní potřeby jsou výrazně lacinější. Například lyže Elan v přepočtu za 12 tisíc korun, přičemž u nás je prodejci nabízeli za 16 tisíc korun.

Proč jsme takové ovce a necháme se stále okrádat?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (50x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář