Pivní sklepy

3. prosinec 2008 | 10.53 |
› 

Tak jak se chodí do vinných sklípků na vínko, tak se bude brzy chodit asi do sklepa na pivo. Proč? Protože to výjde mnohem laciněji, když si pivo dovezete s Německa. Není to ostuda?

Tuzemské pivo se vyplatí lidem v pohraničí jezdit nakupovat do sousedního Německa. Například lahvový prazdroj je tam totiž podle průzkumu v průměru o zhruba tři koruny levnější.

Ještě více se vyplatí ale nakupovat za hranicemi naše piva ve velkém, tedy v sudech. Dokonce někteří podnikaví znalci cenových poměrů již začali pivo ze sousedního Německa dovážet k nám ve velkém a prodávat jej tuzemským maloodběratelům. Nabízejí totiž lepší ceny než zdejší velkoobchody s nápoji. (Tak tohle už je vrchol a jen to ukazuje, jak nás kdejaký podnikatel zlodějsky obírá a zvyšování cen svádí na zdražené vstupy.)

V některých oblastech lidé kvůli drahému pivu přestávají chodit do hospod jako dříve a raději se sejdou doma s přáteli nad levnějším pivem dovezeným ze zahraničí.

"Zákazníků nám ubývá a já se jim nedivím," uvedl číšník jedné z restaurací na Domažlicku. "Skoro každý tu jezdí nakupovat česká piva za hranice, kde je mnohem levnější, než jaké jsou ceny tady," vysvětloval. "Pak se scházejí doma ve sklepě a tam popíjejí s přáteli. Je to pro ně levnější než chodit do hospody," dodal.

Jak je možené, že v Německu je naše (tedy dovezené) pivo lacinější něž u nás doma? Asi proto, že tam nejsou tak nenažraní obchodníci a spokojí se s menší marží.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (58x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře