Pane ministře, dýchněte

5. prosinec 2008 | 16.41 |
› 

Tohle vyzvání zatím můžou slyšet jen poslanci v Austrálii, ale moc se přimlouvám, aby se to zavedlo i u nás. Poslanci jsou přece také v práci a zákaz pití alkoholu na pracovišti by měl platit tedy i pro ně.

Opilost poslanců neproslula jen v Česku, podobný nešvar trápí také australský parlament. Ale několik tamních zákonodárců prosadilo návrh, aby při projednávání legislativních změn byli hlasující střízliví. Každý poslanec by tak před vyslovením svého názoru musel podstoupit dechovou zkoušku na digitálním testeru.

Incidentů bylo v posledních letech několik, ale vše vyvrcholilo letos v září, kdy ministr australské státní policie Matt Brown tančil opilý ve spodním prádle na sedačce v kanceláři své parlamentní kanceláře a bylo mu jedno, že ho při tom natáčejí.

"Upřímně, když musejí projít dechovou zkouškou lidé řídící jeřáby, proč by neměli do analyzátoru dýchat také lidé, kteří píší zákony?" tázal se poslanec za stranu zelených John Kaye v australském Daily Telegraph.

Šéf opozice Barry O´Farrell nápad vítá a tvrdí, že klidně bude dýchat při každém vstupu do parlamentu. Nejhlasitěji ale po novém opatření volají členové Unie drážní, autobusové a tramvajové dopravy, podle nichž by měl být každý poslanec tak přísně hlídán, jako jsou oni sami.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (51x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář