Ekologicé poplatky

6. prosinec 2008 | 16.56 |
› 

Ekologie na účet mladých a chudších občanů, kteří nemají na to, aby si kupovali nová auta. Nestojí třeba na zamyšlení to, proč u nás jezdí tolik staráých aut.

Ekologický poplatek, který od příštího roku začnou vybírat dopravní úřady při registraci starších vozidel, se dotkne více než poloviny všech osobních aut jezdících v Česku, tedy přibližně 2,5 milionu vozů. Z celkového počtu 4,4 milionu vozů v Česku je třetina, tedy 1,45 milionu aut starších 15 let, a neplní tedy žádnou emisní normu Euro. Jejich majitelé proto při prvním převodu po 1. lednu zaplatí poplatek 10 000 korun.

Dalších 1,1 milionu aut s průměrným věkem deset až 15 let plní jen emisní normy Euro 1 nebo Euro 2, které platí od roku 1993, respektive 1996. Majitelé za tyto vozy při prvním převodu zaplatí 5000 respektive 3000 korun.

Poplatek zaplatí i dovozci při první registraci ojetiny, která neplní alespoň normu Euro 3. Podle ředitele sdružení A. Šípka kvůli opatření klesne dovoz nejstarších ojetin a lidé vyřadí více starých aut z provozu. "Stará auta se stanou prakticky neprodejná," uvedl.

Tak počítejte milí Zelení, jak dlouho musíte šetřit na nové auto a za jak dlouho našetříte na další, abyste mohli to staré zrušit. Myslím, že díky neustálému zdražování není šance obnovovat auta mnohem dříva většina lidí je vděčná za ty ojeté vozy z Německa, Francie atd. Místo vyrážení peněz z lidí, to chce srovnat platy s ostatními státy EU. Máme 80% procentní výkonnost ekonomiky při 50% platech. Nemáte nám tedy něco srovnat? Těch 30% si asi rozdělují naši manažeří na ty své nestydaté platy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (58x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář