Zaujalo

8. prosinec 2008 | 19.36 |
› 

Z velkého množství novinových informací, jsem vybral dvě zajímavé zprávy, které ač nepatří k nejdůležitějším, přece jen do našeho života patří.

Ministr financí Miroslav Kalousek totiž navrhuje, aby se odpočet daně z přidané hodnoty vztahoval na jakékoliv auto, které si podnikatel pořídí. Tedy nejen na skutečné či upravené nákladní vozy jako dosud, ale třeba i na luxusní limuzíny či sporťáky. Slevy by se týkaly všech vozů vyrobených v EU. Je to podpora jak pro automobilový průmysl, tak pro podnikatele, kteří auta užívají," prohlásil ministr.

Jen obyčejní pracující zase utřou hubu. Lidé, kteří musí dojíždět autem do práce mají smůlu, nic neodečtou, ačkoliv auto potřebují také, jako páni podnikatelé, ale plebs nemá nárok. Tohle je ta naše vychvalovaná demokracie? A potom se divíte, že KSČM je třetí nejsilnější stranou.

Bez modré pásky pivo nebude. Mladá fronta Dnes píše o novince, kterou zavádějí policisté na Moravě. Mladí návštěvníci nočních podniků by totiž měli dostávat pásky, díky nimž bude po celý večer snadno rozeznatelné, jestli mohou pít a kouřit (modrá páska bude až od 18 let), nebo zda musí zůstat u limonády (pod 18 let dostanou pásku bílou).

Určitě se najdou dobří kamarádi, kteří modrou pásku ochotně zapůjčí nebo alkohol donesou. Tahle paráda nic nevyřeší. Krom toho nevím, jestli tohle není porušování lidských práv. Nutit někoho, aby se označkoval, když je plnoletý, je urážlivé a právem může poukázat na to, že pokud jsme si všichni rovni, musí takový pásek nosit i staří pánové, což by asi působilo dost směšně. A ještě nakonec se zeptám: Neokoukali jsme něco od nacistů, kteří takhle označovali židovské obyvatelstvo?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (59x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře