Zábava pro opilce

12. prosinec 2008 | 19.10 |
› 

Radnice v britském městě chce bojovat proti opileckým nepřístojnostem děckou hračkou. Osobně si myslím, že se nedočkají příliš velkého úspěchu, ale jeden nikdy neví.

Lidé opouštějící bary a hospody v britském Boltonu budou vyzbrojeni bublifuky. Bublinky si budou foukat na cestě domů, aby se tak snížil počet výtržností a násilí. Nahromaděná energie a opilecké hýření se tak změnit na neškodnou dětskou zábavu

Modré a oranžové hračky budou rozdávat policisté každou sobotní noc po celý prosinec. Přístup bezpečnostních služek je ovšem z řad občanů kritizován. Lidé jej vnímají jako vyhazování peněz daňových poplatníků.

Majitelka obchodu Elizabeth Edwards řekla: "Často se stává, že máme obchody zničené od agresivních opilců a nemyslím si, že nějaké foukání bublin pomůže. Nanejvýš to skončí tak, že se bublinkovou směsí budou polévat. Odmítám platit daně na takovéto pošetilé a ztřeštěné nápady."

Radní E. Sherrington si za nápadem s bublifuky stojí: "Je to výborný nápad, který nenásilně upravuje běh věcí. Až budou lidé odcházet z barů a hospod, budou mít alespoň zábavu, na kterou mohou upřít svoji pozornost."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (62x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář