Opět okresy???

28. prosinec 2008 | 20.53 |
› 

Tak se mi zdá, že se nám opět přemnožili úředníci a je pro ně potřeba zase zajistit nová korýtka. ODS uvažuje o obnově okresů. To bylo řečí, že se sníží počet úředníků, opak je pravdou.

Poté, co si osm let lidé zvykají na existenci čtrnácti krajů, objevily se nápady vrátit se k okresům.Těch bylo osm desítek.Nespokojenost se státní sférou se nyní objevila v ODS, která dosud měla kraje pevně v rukou.

Před deseti lety byl za úsporný považován model osmi krajů, nakonec ale byly po úporném lobbingu poslanců hranice překresleny a vzniklo jich čtrnáct.

"Je otázka, jestli skutečně krajské úřady mají těch 35 až 40 zaměstnanců, jak bylo původně plánováno. Podle mě mají desetkrát až dvanáctkrát více zaměstnanců a nabírají a nabírají další," dodal Kubera (ODS).

Umíte si představit, kdyby se těch zhruba 80 okresů vrátilo, kolik by si "bratříčků, strýčků tetiček a dobrých přátel" zase pomohlo k teplému úřednickému fleku. Samozřejmě dobře placenému. Takhle vypadá boj se světovou hospodářskou krizí?Nevím proč to nezůstalo jak to bylo dříve. Nemuseli se přepisovat tabule s názvy krajů, dělat nová razítka, měnit úřední papíry a spousta dalších věcí, které nás stáli miliony.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (60x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář