Úřad je úřad

30. prosinec 2008 | 11.51 |
› 

Tahle kuriozitka sice nepatří do zimního období, ale je výstižná. Ukazuje myšlení a práci úředníků, kteří si lebedí na teplých místech a jsou dobře placeni z peněz daňových poplatníků.

Důchodci z města Hereford bylo zakázáno pravidelně sekat trávu na pozemku před domem, protože tím ulice vypadá až moc uklizená.

Brian Hubbard se do domu nastěhoval před čtyřmi lety a od té doby si krátil čas pravidelným sekáním trávy, sbíráním odpadků a hrabáním spadaného listí a to i na pozemku, který patří městu. Myslel si, že uklízení nemůže nikomu vadit, takže byl velmi překvapen, když mu přišel dopis z radnice. V něm jej úředníci nařkli z poškozování majetku města a vyzvali jej, aby do 28 dnů dal pozemek do původního stavu.

"To jsem netušil, že sekání trávy a hrabání listů je poškozování majetku města. To tam mám vrátit sedmikrásky a pampelišky?" Nejednotnost ohledně sekání trávy se projevila i na radnici. Radní H. Davis řekla, že by důchodci spíš měli děkovat, než mu posílat takovéto dopisy. Mluvčí radnice se tedy omluvil za tón použitý v dopise a pana Hubbarda pozval na schůzku.

Copak pampelišky, ale hlavně musí udělat krtiny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (63x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář