Konto v mínusu

2. leden 2009 | 11.40 |
› 

Když den před Silvestrem kontrolujete stav konta a najednou zjistíte, že místo plusu máte kapku větší mínus, tak vás to asi trochu rozhodí. No, chyby se stávají, ale dovedou i pěkně naštvat.

Pár nepříjemných chvil zažil osmatřicetiletý Donald Moffat ze Skotska, když zjistil, že na bankovním kontě má minus sto miliard liber (2,8 biliónu korun). Podle výpisu, který v úterý ráno kontroloval po internetu, si tuto kulatou částku vybral přes noc nadvakrát, vždy po padesáti miliardách.

"Když jsem to uviděl, zacloumalo to se mnou, udělalo se mi špatně," řekl v muž, který si prý ještě v pondělí večer, před plánovanými úterními nákupy, ověřil, že má na kontě nějaké peníze.

Vše se vysvětlilo během hodiny. Banka Barclays, u níž má Moffat účet, v komuniké uvedla, že šlo o technickou chybu, kterou byli postiženi i někteří další klienti.

Omluvila se jim a ujistila je, že věc pro ně nebude mít žádné následky. Moffatovi navíc nabídla odškodné, ovšem šetrné - deset liber za telefonní hovory, které musel uskutečnit, aby se problém vyřešil.

Lakomci lakomí. A kde je odškodnění za šok, který mu způsobili.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (62x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář