Ekologická daň

3. leden 2009 | 19.43 |
› 

Platíme ekologickou daň, když si chceme koupit starší auto a řadě lidí se to nelíbí. Našel jsem opravdu mnoho zajímavých reakcí na tuto daň a některé stojí za zveřejnění.

Tento způsob daní za auta opět jako vždy zatíží nejvíce chudé. Na nové auta nemají a půjčky pro ně nejsou. Jak se pak třeba dostanou k doktorovi,když na některých vesnicích jezdí autobus dvakrát denně? Zase je to VELMI dobře promyšlené!

Je to nějaká podivná daň! Divné je, že se ta daň týká pouze aut do 3,5 tuny. Zřejmě veškerá auta nad tuto váhu jsou naprosto ekologická, i když jezdí třeba 40 let. Stačí se podívat na kdekterý náklaďák, jak se z něho ekologicky hulí a hned každý pochopí, že se jedná pouze o okrádání určité skupiny lidí a ne o skutečnou ekologii. Naši poslanci jsou pouze spolkem hovad bez jakéhokoli opravdového uvažování.

Kdyby radši páni ministři a jiná havě udělala pobídku ve formě dotace nebo možnosti daňové úlevy na nákup nového auta, tak by udělali mnohem líp. Tyhle poplatky jsou asociální-zase obírají ty nejchudší,kteří na drahá nová auta nemají.

Jako dítě jsem se učil v přírodopise, že rostliny v noci taky vypouštějí do vzduchu CO2... Neměly by se taky nějak zpoplatnit (Bursíku)? Mᚠles, Martine?

Jestliže se jeden politik veze šestimetrovou dvoutunovou limuzínou, je jeho chování ekologičtější, než chování pěti lidí, kteří jedou 16 let starým vozem nižší střední třídy? A to nemluvím o tom, že páni politici se často řítí po dálnici rychlostí i značně vyšší než je povolená, což ovšem znamená i větší spotřebu.

Proč, proč, proč ??? Protože to není vůbec o nějakých daních, natož daních ekologických. Je to jen další způsob, jak z kapes těch nejchudších, kteří na nové auto nemají, vytáhnout další peníze. Jak je to jednoduché, že ???

Tak to si s desetitisícovím platem na noví auto nikdy neušetřím. Autobus nám zrušili, 2000 kč platím za benzín měsíčně a teď ekologickou daň až mě škodovka odejde. Tak si potom můžu hodit mašli.

A jde pan Bursík do prdele s ekologickou daní, mít jeho plat tak mně to taky nevadí. Ale co senioři a mladé rodiny s dětmi, které potřebují auto jen aby se z vesnice, kam nás pan Bursík posílá z důvodu ekologických, dostali k lékaři, do školy a nákupy. Tato vrstva lidí tvoří více jak nadpoloviční většinu občanů české republiky, a nemá nato dát 5000kč za ojeté a staré auto.Lidi nemají práci, tady se zamyslete.

Člověk vydechuje CO2, proto by se měla zavést ekologická daň na každého novorozence.

Tak co tomu říkáte. Přidáte taky něco k lepšímu?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (75x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář