Muž na svém místě

5. leden 2009 | 20.25 |
› 

Slovo dělá muže, známé rčení, které se jaksi nehodí na našeho premiéra. Dnes měl oznámit změny ve vládě, samozřejmě, že tak neučinil. Sliby sype z rukávu, ale jejich plnění je v nedohlednu. Jen pro připomenutí.

Slib číslo 1: Finanční spoluúčast občanů ve zdravotnictví se nebude zvyšovat.

Skutečnost: Za návštěvu lékaře, za recept, za hospitalizaci i za návštěvu pohotovosti zavedla vláda poplatky. Rychle zapomenuté předvolební sliby.

Slib číslo 2: Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou.

Skutečnost: Penze rostou mnohem pomaleji, než platy. Senioři jsou proti zbytku české společnosti stále chudší a a to nejen o peníze, ale i o iluze, že máme slušného politika.

Slib číslo 3: Případné zvýšení cen zboží a služeb bude dostatečně kompenzováno vyššími příjmy a valorizacemi důchodů.

Skutečnost: Ceny zboží i služeb skutečně vzrostly, a to často i o 50%, zatímco životní úroveň jde příkře dolů. Na kompenzaci se ale nějak zapomnělo, nebo je nedostatečná.

Slib číslo 4: Daňové přiznání bude možné podávat na jednom listu.

Skutečnost: Stačí se zeptat nějakého živnostníka na tento slib a hned vidí rudě. S daňovým přiznáním totiž zůstalo vše při starém.

Na samostatnou kapitolu by pak vydalo jeho jemné a decentní chování. Každý jistě viděl v televizi pár ukázek, které by si měl pan premiér Topolánek odpustit. Jestli se tak bude chovat i během předsednictví v EU, tak má naše republika popularitu ve světě zaručenou, ale takovou, o kterou žádný stát nestojí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (60x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář