Pražáci a peníze

6. leden 2009 | 19.46 |
› 

Tenhle průzkum dělaný pro MFDnes neodhalil nic nového, ono úplně stačilo zeptat se lidí mimo Prahu a redakce mohla ušetřit  nemalé peníze.

Pražáci berou velké peníze za málo práce a pořád mají málo, chtějí víc, zatímco lidé na venkově se dřou za pár šupů. Takový je zažitý stereotyp v Česku. Potvrdil to exkluzivní průzkum veřejného mínění SC & C pro MF DNES

Lidé v hlavním městě se opravdu dívají jinak na peníze i práci než zbytek republiky. V Praze by chtěli brát v průměru 38 600 korun čistého, zatímco třeba obyvatelé Moravskoslezského kraje sní alespoň o 22 500 korunách po zdanění.

Obecně platí, že čím větší město, tím by si lidé přáli víc peněz. Mají také vyšší životní náklady.

V krajských městech s více než sto tisíci obyvateli by lidé rádi měli 36 tisíc, v malých městech by se spokojili s částkou o deset tisíc korun nižší. Rozdíly ve finančních přáních jsou podle vzdělání - vysokoškoláci si cení svou práci na téměř 44 tisíc korun, zatímco vyučení na 25 tisíc.

V průzkumu padla představa o mladých, kteří vyjdou školy a hned chtějí velké peníze. Naopak lidé do 29 let sní o platu sedmadvacet tisíc korun čistého. To je nejmenší požadavek, totožné přání mají i lidé starší šedesáti let.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (66x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář