Ginkgo biloba

7. leden 2009 | 20.20 |
› 

Kupte zdraví, taky jste podlehli reklamě a zakoupili nějaký osvědčený známou osobností doporučovaný a stoprocentně účinný preparát někomu pod stromeček?

Ginkgo biloba byl až dosud považován za téměř zázračný přírodní lék používaný zejména v boji proti demenci a Alzheimerově nemoci. Podle výsledků šestileté studie však ginkgo nesnižuje riziko demence nebo Alzheimerovy choroby a je v boji proti těmto nemocem naprosto neúčinný.

Studie se zúčastnilo více než 3 100 dobrovolníků ve věku 75 let, kteří měli buď normální duševní funkce, nebo mírnou kognitivní poruchu. Všichni brali dvakrát týdně placebo nebo výtažek z Ginkgo biloby (celkem 240 miligramů denně). Vědci pak testovali paměť a další duševní schopnosti těchto dobrovolníků každých šest měsíců po dobu šesti let.

"Jsem zklamaný," řekl vedoucí autor studie doktor Steven DeKosky, viceprezident a děkan univerzitní lékařské školy ve Virginii.
"Bylo by skvělé objevit něco relativně dobře známého a levného, co by mohlo pomáhat a chránit
. Pokud zvažujete doplněk stravy Ginkgo biloba, abyste předešli Alzheimerově nemoci nebo demenci, je to mylná myšlenka." 

V současné době neexistuje schválený lék pro prevenci demence  nebo Alzheimerovy choroby. Z Ginkgo biloby stal neprávem fenomén a velmi výnosný obchod. Podle Nutrition Business Journal se jen za rok 2007 prodalo výrobků z Ginkgo biloby za 107 milionů dolarů.

Takže pozor na reklamu a všechny Ty poskakující a usmívající se herce či jiné celebrity berte z rezervou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (66x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář