Parkování pouze pro věřící

8. leden 2009 | 11.44 |
› 

Jste ateista, tak máte smůlu, žádné parkování nebude, tedy jen na vybraných parkovištích.  Ty jsou totiž vyhrazeny pouze pro zbožné občany. Parkování pro křesťany – narušitelé budou pokřtěni.

S takovou výstrahou na parkovištích se setkají obyvatelé anglického Tewkesbury, kteří tak mají smůlu, pokud nejsou křesťany.
Auto si na parkovišti neodstaví, pokud nechtějí být násilím pokřtěni. Ve městě se objevila upozornění, podle nichž smějí v neděli na vyhrazených místech parkovat jen křesťané navštěvující kostel.
A kdo tohle nařízení poruší, bude pokřtěn, vyhrožuje cedule.

O nové vyhlášce rozhodla rada města, jejíž úsilí podpořila řada obyvatel. Požadují volné parkování pro všechny, kdo navštěvují v neděli mši v kostele. Křesťané navíc během tohoto období mají mít právo na parkování zdarma.

Coun Brian Calway je autorem nové vyhlášky, kterou připravil jako předseda výboru pro parkovací záležitosti. Obává se však, že jeho strategii nakonec radní kvůli "politické korektnosti" zarazí.

"Jsme křesťanskou zemí. Já nejsem schopen vidět nic diskriminačního na tom, že se snažíme poskytnout zázemí osobám praktikujícím základní náboženství této země.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.06 (69x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře