O alkoholu

9. leden 2009 | 11.39 |
› 

Jste abstinenti, nekuřáci, jíte často ovoce a zeleninu, pravidelně cvičíte a máte díky tomu pocit, že tady budete do sta let? Pak jste na omylu, alespoň co se týče alkoholu.

"Existují data o prospěšnosti alkoholu v malých dávkách," říká docent Miloš Táborský, "Kvalitní alkohol a kontrolované pití může mít pozitivní dopady na zdraví jedince," potvrzuje svá slova.

Jedním z prvních výzkumů na toto téma byla v roce 1979 studie Monica, při které byl poprvé objeven takzvaný francouzský paradox, který vysvětluje, proč je v zemích s tradiční kulturou konzumace vína nižší úmrtnost na kardiovaskulární onemocnění.

Nejvíce kardioprotektivní (tedy preventivně ochranné pro srdce) vlastnosti má víno, díky tomu, že obsahuje antioxidanty. Je přitom jedno, zda se jedná o červené či bílé, záleží jen na obsahu antioxidantů. Pověra, že zdraví prospěšnější je červené víno, už neplatí. A nejen to, po bílém víně se dokonce hubne! Bílé víno sice vede k mírné redukci váhy, ale jen v kombinaci s pohybovou aktivitou.

Umírnění konzumenti alkoholu pak jsou na tom - co se týče protekce kardiovaskulárního systému - lépe než abstinenti. V menší míře je například postihují srdeční infarkty, zaviněné ucpávajícími se srdečními tepnami apod. Alkoholické nápoje totiž obsahují celé spektrum prospěšných látek - od kladného účinku samotného etylalhokolu přes antioxidanty, vitaminy až po minerály.

Obecně platí, že přiměřená denní dávka pro ženy je 20 gramů čistého alkoholu, pro muže pak 30 gramů. Jako vodítko můžete použít fakt, že 10 gramů čistého alkoholu je přibližně třetina desetistupňového piva, jedno deci vína a 0,04 deci destilátu. Přičemž by člověk samozřejmě neměl jednotlivé druhy sčítat a konzumovat alkohol bez jídla.

"I při umírněném pití by však člověk měl dva dny v týdnu alkohol úplně vynechat," upozorňuje docent Táborský.

Pivo má samozřejmě také pozitivní účinky na lidské zdraví, má však velkou nevýhodu v tom, že je hodně kalorické a má močopudné účinky, které většinou lidé nevyvažují doplňováním tekutin. Nevýhodou tvrdého alkoholu jsou zase jeho negativní účinky na sliznici žaludku a možnou tvorbu vředů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (61x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář