Vězeňská strava

10. leden 2009 | 10.37 |
› 

Někteří vězni se nemají moc dobře a ještě je ve vězení vydírají. Ale pozor, tohle se netýká našich fešáckých věznic, kde se mají jako prasata v žitě, ale jak jinak než v USA.

Alabamský soud se ve středu snažil zjistit, zda se v jedné z okresních věznic dodržují zákony a vězni dostávají dostatek jídla. Jako svědci před ním stanuli vyhublí trestanci, kteří tvrdili, že dostávají směšně malé porce a jsou nuceni si dokupovat jídlo za stovky dolarů ve vězeňské kantýně.

Šerif Greg Bartlett, který má podle alabamského zákona právo vězně živit z vlastního podnikání, to popřel. Přiznal ale, že mu živnost za tři roky vynesla 212.000 dolarů (čtyři miliony korun), informovala agentura AP. ( to je docela slušný vejvar)

Alabama zavedla v době hospodářské krize ve 30. letech minulého století neobvyklou praxi a dovolila šerifům v 55 okresech učinit si z výživy trestanců živnost.

Zatímco deset vězňů, kteří přišli k soudu v erárním oblečení a většina z nich vypadala zuboženě, tvrdilo, že ke snídani dostávají půl vajíčka, lžíci ovesných vloček s topinkou a k obědu hrst smažených brambor a dva chleby namazané burskou pomazánkou, Bartlett popřel, že trestancům něco upírá. V jeho věznici je jich 300 a většina prý přibrala.

Demetrius Hines, který prý díky Bartlettově stravě zhubnul za pět měsíců o 16 kilogramů, o mazaných chlebech prohlásil, že vypadají, "jako by je někdo pomazánkou postříkal sprejem". Barlett soudci tvrdil, že v jídelně dělá namátkové kontroly a někdy tam i sám jí. Je si prý jist, že vězni dostávají stravu odpovídající federálnímu zákonu o vězeňských podmínkách.

Okresní soudce U.W. Clemon na konci slyšení rozhodl vzít šerifa do vazby, v níž zůstane do té doby, dokud nepředloží výživnější jídelníček.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (61x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Vězeňská strava tmistr 01. 08. 2015 - 19:23