Užívejte života

11. leden 2009 | 14.20 |
› 

Takový slogan kdyby byl vyvěšen u nás, to by bylo křiku. Určitě by pan Kalousek horlivě protestoval a vykřikoval, že to je útok na církev a o církevních hodnostářích ani nemluvím.

Nezvyklý reklamní slogan "Bůh pravděpodobně není, přestaňte si dělat starosti a užívejte života" se tento týden objevil na asi 800 britských autobusech a vozech londýnského metra. Kampaň pořádají britští ateisté.

Slovo "pravděpodobně" ovšem ukazuje, že si přece jenom nechávají otevřena zadní vrátka. Představitelé některých náboženských skupin slogan uvítali jako podnět lidem k zamyšlení.

Agentura Reuters citovala spisovatele R. Dawkinse, autora knihy Boží klam, který kampaň podpořil, protože prý pomáhá ukázat, že náboženské zájmy už začínají lidi unavovat.

Herečka a organizátorka kampaně A. Sherineová řekla, že doufá, že nápisy na autobusech a vozech metra vyvolají na tvářích cestujících úsměv. "Byla bych ráda, kdyby se na to lidé podívali a usmáli se. Chtěla bych prosvětlit jejich cestu do práce."

Představitel anglikánské církve M. Casson řekl, že slogan je sice "sobecký", ale že církev kampaň vítá, protože může mezi lidmi povzbudit debatu. "Myslím, že je načase, aby lidé byli otevření a velkorysí."

Někteří skalní ateisté byli podle britských médií zklamáni, že slogan neříká rovnou, že "Bůh není". Dawkins ale soudí, že nápis ve zvolené formě je možná lepší, protože "nutí lidi k zamyšlení".

Takže jak, přátelé, na co jsme přišli?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (67x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář