Nechte auto doma

11. leden 2009 | 20.03 |
› 

Špatně se Vám dýchá a dlouhé kolony aut neustále přidávají do ovzduší další a další zápach. Co se dá dělat? No v Maďarsku se už rozhodli pro radikální krok.

V neděli od jedenácté hodiny dopoledne začaly platit v maďarském hlavním městě přísná omezení v dopravě kvůli znečištěnému ovzduší. V ulicích mohou v neděli jezdit pouze automobily s lichými čísly na konci poznávací značky. V případě sudého data v kalendáři mohou ve městě jezdit automobily s sudými čísly a nulou na konci, v případě lichého data s lichými.

Toto omezení bude platit až do odvolání. Znečištění ovzduší v maďarském hlavním městě dosáhlo v důsledku dlouhotrvajícího inverzního počasí nebezpečnou hranici 100 mikrogramů prachu na jeden metr krychlový. Maďarský premiér Ferenc Gyurcsány písmeně požádal státní instituce, aby přísně dodržovaly nařízenou regulaci v používání služebních automobilů.

Velmi znečištěné ovzduší je také v dalších maďarských městech jako jsou Debrecen, Miskolc a Szeged. Také v následujících dnech se očekává v Maďarsku inverzní počasí a nejsou výhlídky na zlepšení situace.

A co my?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (62x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář