Dostal svobodu

13. leden 2009 | 10.34 |
› 

Kdo ví, jak oslavil svobodu prastarý kmet, který se dožil úctyhodného věku. Nejde o propuštěného vězně, ale jedno zvířátko, které má tu smůlu, že je ve světe oblíbenou pochoutkou.

Humři patří k nejcennějším laskominám vyhlášených světových restaurací. Jedna newyorská se ale rozhodla jednoho takového klepetáče pustit zpět do moře. A to přesto, že za něj zaplatila nemalé peníze. Devět kilogramů vážící korýš měl totiž podle odborníků 140 let a jedná se o vzácný exemplář.

Humrovi dali jméno George a později také svobodu. Místo na talíři skončil na dně moře, odkud byl vyloven. Do sítí se však dostal prý zcela náhodou, protože podobní letití macci jsou většinou z lovů vyloučeni. Tento se dostal mezi menší a mnohem mladší kolegy omylem.

Restaurace City Crab and Seafood zaplatila za humra sto dolarů, v přepočtu asi 1 990 korun. Jenže místo do hrnce jej kuchaři ihned umístili před fotoaparát a učinili si z něj maskota. Nakonec humra vykoupili členové organizace PETA, kteří desetinohého korýše vypustili zpět do moře ve státě Maine.

"Koupili jsme obřího humra, začali si ho fotit s dětmi a fungovalo nám to spolu docela dobře. Nechtěli jsme ho nikdy prodat, jen s jeho pomocí získat pozornost pro restauraci, a to se podařilo," uvedl šéf podniku Keith Valenti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (54x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář