Odstupné

14. leden 2009 | 20.10 |
› 

Končíte v zaměstnání a máte kliku, že Vám dají odstupné. Tak to jste jistě za vodou a pěkně si namažete kapsu. Co však na to řeknou třeba skláři, kteří nedostali ani svoji výplatu za prosinec.

Džamila Stehlíková ve vysoké politice končí a dostane odchodné podle zákona o platech ústavních činitelů – celkem 351 600 korun hrubého.

Stehlíková má štěstí, že ve vládě skončí až 23. ledna. Pokud by premiér Topolánek dodržel své původní sliby a vládu by obměnil už loni, zkrátilo by se její odchodné o 117 200 korun. To je její dosavadní měsíční plat. (jaký byl její přínos pro stát za tak velký plat?)

Vyplácení se řídí podle celých ukončených let ve funkci. Za každý rok dostane jeden plat. K součtu se připočítává jeden navíc. Nová Topolánkova vláda byla jmenována 9. ledna 2007. Stehlíková má tudíž nárok na tři své měsíční platy.
(Místo odstupného bych jí za odměnu daroval byt v Chánově, aby se cítila jako doma.)

Čunek, Julínek a Řebíček z vlády odejdou bez odchodného. Čunek s Julínkem zůstávají senátory, Řebíček poslancem a také teplickým radním (tam s ročním příjem kolem 76 tisíc hrubého). Proto na odchodné nemají nárok. A všichni tři si finančně pohorší.

Čunek jako místopředseda vlády a ministr pobíral 141 600 korun hrubého a k tomu 18 800 korun čistého jako náhrady na stravu a reprezentaci. Jeho senátorský plat bude 61 400 hrubého, měsíční nezdanitelné náhrady na reprezentaci, stravu a dopravu pak v jeho případě 43 300 korun.

Bože, jak za tohle má žít?


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (63x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář