Církev se bouří

17. leden 2009 | 18.55 |
› 

Píchl do vosího hnízda. Chilský módní návrhář Ricardo Oyarzun svou poslední kolekcí pořádně naštval církev. Vnadné prsaté modelky totiž stylizoval do vizáže Panny Marie.

Sexy Kristovu matku s vyvinutými ženskými přednostmi církevní představitelé skousnout rozhodně nedokážou.

Katolická a episkopální církev v Chile zuří. Tamní uznávaný módní návrhář R. Oyarzun totiž při své poslední kolekci vycházel z biblických témat.

Modelkám totiž z šatů zářily výrazné dekolty a některým téměř prsní bradavky. Nejkonzervativnější křesťané se snažili zakázat přehlídku u soudu, ten však jejich žádosti nevyhověl. Oyarzun médiím svěřil, že mu teď chodí telefonické výhružky a někdo mu dokonce rozmazal lidské výkaly na zápraží.

"Není to žádná pornografie, není to nic sexuálního, nejsou tu žádné menstruující panny ani se vzájemně neosahávají. Je to jen umělecké vyjádření," uvedl Oyarzun před přehlídkou v Santiagu.

"Díváme se na to s velkou bolestí a je nám líto takových činů, které se snaží zakalit zjevení čisté lásky Panny Marie, z níž je teď útok na důstojnost ženství," uvedly ve svém prohlášení chilská episkopální a katolická konference.


Takže Panna Maria byla zřejmě plochá jako prkno a Jazulátko asi krmila z láhve a dudlíkem. Pokud ženská prsa pobuřují církev, je tu otázka, proč je tedy Bůh stvořil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.06 (66x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář