Průmysl na kolenou

18. leden 2009 | 19.34 |
› 

Zveřejnění "úspěchů" naší ekonomiky je velice nelichotivé a vláda proto narychlo povolala tým expertů, který má pomoci krizovou situaci co nejvíce eliminovat. Ale nespoléhejme na zázraky.

Tuzemský průmysl se koncem loňského roku sesypal jak domeček z karet. Zveřejněné údaje o propadu průmyslové produkce dokonce zaskočily i analytiky, kteří potvrdili, že je na tom nejhůře v novodobé historii. Ve srovnání s ostatními evropskými státy jsou čísla ještě tíživější, výsledek patří mezi nejhorší na starém kontinentě.

Český statistický úřad uvedl, že v listopadu se průmyslová produkce v Česku meziročně snížila o 17,4 procenta. Ještě hůře je na tom hodnota nových zakázek, která klesla o 30,2 procenta.

Jak je tohle možné?  Ona je nějaká krize vždyť v listopaduTopolánek s géniem Kalouskem se vyjádřili, že je to šíření poplašné zprávy a u nás žádná krize nehrozí a ekonomika letos poroste tuším o 4,8%. Že by jim už došlo, že nejsme žádný zázračný ostrůvek uprostřed krizí rozbouřené Evropy.

Je jasné, že jsme se nemohli krizi vyhnou, když naše zem je závislá na exportu a ten je v útlumu, nejasné je ovšem to, jak si naši politici v čele s nejlepším ministrem Kalouskem fandili, jak je naše hospodářství v pořádku. To byli asi všichni slepí a slepý kormidelník nemá u kormidla co pohledávat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.06 (69x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář