Jánošík uráží...

25. září 2009 | 11.51 |
› 

Nevím, kdo z Vás viděl slovenský velkofilm Jánošík ani jak se Vám líbil, jisté ale je, že rozzlobil řadu lidí v Polsku. Nový Jánošík prý uráží jejich dívky.

Polské Tatry jsou pobouřeny novým filmem Jánošík. Film totiž ukazuje místní dívky, jak jedna po druhé podléhají šarmu tatranského zbojníka. Předseda tatranského Sdružení Podhalanů M. Zubek tvrdí, že film uráží místní ženy a dívky a falšuje historii.

"Každá dívka si chránila panenství jako oko v hlavě. Protože celá vesnice by ji zavrhla, kdyby přišla za svobodna do jiného stavu," uvedl Zubek v protestu, který otiskl regionální "Podhalanský týdeník".

"Ctnost byla před třemi stovkami let v podtatranském regionu velmi vyznávaná," tvrdí. Film, který má dodatek "pravdivý příběh", takový podle něj rozhodně není. "Chci podat proti filmu oficiální protest," uvádí Zubek. "Minimálně by měl být nepřístupný," dodává.

K tomu mám jeden dodatek: Jak si polská děvčata vážila svého panenství, tak na to se můžou zeptat paní režisérky. Režírovala ho totiž ploská legenda Agnieszka Hollandová spolu se svou dcerou Kasiou Adamikovou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (24x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře