Krize, jak kde

19. leden 2009 | 11.24 |
› 

Ekonomická krize obíhá celý svět. Všude se praktikují  nejen prorůstová opatření, ale hledají se i možné úspory. Tak se podívejme, jak se to kde praktikuje.

Jde příkladem

Slovinský prezident Danilo Türk chce jít obyvatelům své země příkladem v době finanční krize. Rozhodl se, že v rámci úsporných opatření sníží výdaje státní pokladny. Omezí zahraniční cesty, bude skromněji hostit návštěvy a dokonce přijme nižší plat.

Prezidentská kancelář oznámila, že Türk pocestuje jen za situace, že to schválí příslušná komise a podnikatelé, kteří ho na zahraničních cestách obvykle doprovází si navíc budou muset své výdaje zaplatit sami.

Türk také podle oznámení kromě toho požádal vládu, aby snížila plat také zaměstnancům jeho kanceláře. Pokud se tak stane, hodlá věnovat část mzdy na dobročinné účely.

Také šetříme

Poslanci na sobě šetřit nebudou. Celkové náklady cest poslanců by v letošním roce mohly dosáhnout zhruba 26 milionů korun. Kromě evropských destinací chtějí poslanci navštívit i vzdálenější země, například Jihoafrickou republiku, Bahrajn nebo Kapverdy.

Do Saúdské Arábie, Ghany nebo Kolumbie na jednání s partnerskými výbory tamních parlamentů chce vyjet zahraniční výbor.

Do Jižní Ameriky zamíří čtyři poslanci ze zemědělského výboru. V Argentině chtějí kromě setkání s tamními poslanci navštívit i farmy a velkochovy. (velkochovy, tady se naše prosperující družstva hned po sametovce rušila, teď budeme okukovat a pochvalovat cizí)

Poslanci z výboru pro životní prostředí plánují cesty do Brazílie a Mongolska.

A to zdaleka nejsou všechny cesty. Tak nevím, co to republice a naší ekonomice přinese.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (64x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář