Jdou příkladem

22. leden 2009 | 22.08 |
› 

Poslední dobou se vyrojila celá řada průšvihů katolických kněží, kteří by měli nabádat zbožné občany k slušnému životu a sami jít příkladem. Že má církev ve svých řadách celou řadu černých ovcí, ukazuje další z nechvalných příkladů.

Každou neděli nechávali věřící drobné v katolickém kostele Svatého Vincenta Ferrera na Floridě v dobré víře, že přispívají kostelu a církvi. Dvě desítky let však většina peněz končila v kapse faráře, který je ještě s dalším duchovním utratil v hernách Las Vegas. O možná největším případu zpronevěry v dějinách katolické církve USA napsal britský list The Times.

Peníze nejprve končily v tajné skrýši pod stropem kostela, později se stěhovaly na účet. Dnes 81letý John Skehan za ně podnikl hned několik výletů do Las Vegas, jeho v současnosti 66letý kolega Francis Guinan měl i milenku, někdejší knihovnici z kostela, s níž vyrážel na luxusní zahraniční zájezdy. Platil i její domácí účty a jejím dětem školné. Skehan dal zase přes čtvrt miliónu za sbírku vzácných mincí.

Skehan se ke zpronevěře stovek tisíc dolarů přiznal ve středu před soudcem a dvojici čeká řízení kvůli krádeži téměř miliónu dolarů mezi lety 2001 a 2006. Auditoři se však domnívají, že za uplynulých dvacet let jde až o osm miliónů.

A tihle lidé nám chtějí vykládat něco o pokoře a slušném chování. U těhlech kněží spytujete svědomí a kajete se za své hříchy? Není vám to trapné?!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (62x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář