U našich sousedů

24. leden 2009 | 20.16 |
› 

U našich sousedů mají navíc jednoho exotického bezdomovce, který se nechtěně zabydlel na letišti. Inu stávají se různé věci v tom dnešním světě.

Scény jako z amerického filmu zažívají v posledních dnech cestující na bratislavském letišti. Už od soboty tu totiž žije sedmdesátiletá Indka. Nemá potřebná víza, proto nesmí opustit tranzitní zónu, informovala slovenská televizní stanice Markíza. Zpět do Indie se žena vrátí až v neděli, kdy na dané trase letí první letadlo.

"Nevím, jak jsem se sem dostala. Nechtěla jsem letět sem. Mířila jsem za synem do Itálie," uvedla nešťastná Harbhajan Kaur slovenské televizi. Podle reportéra Indka před pěti dny ještě pravděpodobně ani nevěděla, že Slovensko vůbec existuje, a navenek působí velmi zmateně.

"Jen sedím, jím, čekám a modlím se," řekla žena reportérům. Jídlo a pití jí pravidelně poskytují aerolinky Air Slovakia, které za případ přijaly plnou odpovědnost. Jejich partnerská společnost v Indii totiž pravděpodobně nezkontrolovala potřebné doklady.

Letecké společnosti nyní hrozí pokuta až pět tisíc eur za to, že ženu na Slovensko vůbec převezla. Navíc musí uhradit veškeré výdaje spojené s jejím pobytem na letišti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (40x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář