Sexmise

26. leden 2009 | 11.02 |
› 

Sexmise byl vynikající polský film, který ukazoval svět bez mužů. Ženy se rozmnožovaly i bez přičinění mužů (partenogeneze) a jak to vypadá, za chvíli budou na to odkázány zase.

Plodní chlapi v Česku vymírají... Mají nekvalitní sperma! Ale pozor, nejedná se o starší muže, problémy mají už i vysokoškoláci. Loni 'prošel' jen každý desátý dárce!
A bojuje s tím i zbytek Evropy. Do 50 let podle alarmujících statistik nebude v evropských zemích dostatek místních dárců spermatu.

Statisticky je jen devět procent schopných dárců spermatu. A to je skutečně děsivé číslo. Vždyť ještě před pěti lety jich byla plná čtvrtina, kteří prošli.

Šokující stav mužské populace vede k dosud neobvyklému kroku. Mužům, kteří sice nejsou vhodnými dárci, ale ještě mají dostatek vlastních životaschopných spermií, lékaři uchovávají jejich genetický materiál v tekutém dusíku pro pozdější použití.

Obecně je na vině stav životního prostředí ve vyspělých zemích - především v Evropě - a s tím související kvalita ovzduší, přítomnost těžkých kovů, úroveň a kvalita stravy, stres. A samozřejmě také kouření.

Podle lékařů se objevuje stále více deformovaných spermií nebo těch, které mají sníženou či téměř žádnou pohyblivost. Trend snižování kvality spermií se přitom nejvíce projevuje posledních pět let. Podle nejnovějších statistických výpočtů však při současném trendu poklesu kvality spermií nebude v Evropě do 50 let dostatek 'bílých' dárců!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (69x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář