Zloděj - kouzelník

26. leden 2009 | 21.17 |
› 

Kdyby měli lupiči plášť, který je učiní neviditelnými, to by byla pro ně výhra, bohužel není, ale snad pomůže další finta: přeměna v nějaké zvíře. Prý už se to zkouší.

Policie v Nigérii zadržuje kozu podezřelou z pokusu o ozbrojenou loupež. Civilní strážci donesli černobílé zvíře na policejní stanici s tím, že jde o ozbrojeného lupiče, který se za pomoci černé magie změnil v kozu, aby unikl zatčení poté, co se pokusil ukrást Mazdu 323.

"Skupina civilních strážců přišla ohlásit, že když hlídkovali, všimli si nějakých chuligánů, jak se snaží uloupit auto. Pronásledovali je. Jednomu se však podařilo utéct, zatímco ten druhý se změnil v kozu," vypověděl po telefonu Tunde Muhammad, policejní mluvčí nigerijského státu Kwara.

"Událost nemůžeme potvrdit, ale kozu zadržujeme. Nemůžeme zakládat naše informace na záhadách. Musí se vědecky dokázat, že se člověk změnil v kozu," dodal.

Řada místních si již kozu na policejní stanici přišla prohlédnout a zadržované zvíře se dostalo i do nigerijských novin, kde bylo vyfoceno vedle kupy slámy. Víra v čarodějnictví je rozšířena do řady oblastí Nigérie, co do počtu obyvatel největší africké země.

To jsem zvědavý, kolik ta zlodějská koza vyfasuje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (61x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář