Konec erotických SMS zpráv

29. leden 2009 | 11.18 |
› 

Nabídku k sexy hrátkám či označení dotyčné osoby nějakým pohlavním orgánem nebude už možné. Tedy zatím tohle neplatí pro nás, ale tento zákaz je platný pouze v nejlidnatější zemi na světe.

Vulgární nebo erotické textové zprávy už od nynějška čínskými mobilními sítěmi v provincii Liao-ning neprojdou. Cenzura bude vzhledem k milionům odeslaných SMS denně nesmírně technicky náročná.

Pokud obyvatel provincie Liao-ning odešle textovou zprávu s urážejícím, erotickým nebo vulgárním obsahem, nebude příjemci doručena a autor takového textu navíc bude čelit trestnímu stíhání.

Doposud Čína kontrolovala pouze internetovou komunikaci, tedy především e-mailové zprávy a zejména zahraniční internetové portály. K filtrování textových zpráv teď sáhla vůbec poprvé.

Kontrola obsahu textových zpráv v Liao-ningu, kde lidé denně odešlou více než deset milionů SMS, není po technické stránce vůbec jednoduchá. Agentura AP navíc dodává, že čínská dohledová centra budou během několika hodin schopná vystopovat člověka, který zprávu odeslal.

Čína je v současnosti největším mobilním trhem světa. Mobilní telefon zde podle nejnovějších statistik používá neuvěřitelných 627 milionů obyvatel.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.09 (47x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář