Nehrajem si na chudáky

1. únor 2009 | 19.38 |
› 

Ples v Opeře, aneb krize na nás nemá. Zatímco se světem šíří hospodářská krize,  podniky začínají šetřit a propouštějí tisíce dělníků, některé i bez výplat, tak si naše smetánka užívá. Tohle je provokace pro všechny normální lidi.

V pražské Státní opeře se v noci na neděli po čtrnácti letech odehrával slavný Ples v Opeře. Největší hvězdou večera byla Ivana Trumpová, přišla však i Tereza Maxová nebo zpěvák Ian Gillan.

Pražský ples má svůj velký vzor ve Vídni. Ovšem zatímco proslulý vídeňský ples vzhledem k finanční krizi šetří a rakouští manažeři a bankéři vracejí vstupenky do lóží, pražští bankéři se ´rozšoupli´.

Nejdražší vstupenky byly do lóže za 13 750 Kč a byly brzy prodány. Nejlevněji se na ples mohli dostat studenti za 1500 Kč, a pokud jste chtěli večeřet na jevišti, zaplatili jste 9000 Kč za místo. Tombola, kterou je možné pořídit na místě za rovnou tisícovku, je totiž velmi bohatá.Největší výhrou v tombole byl automobil Mini Cooper v ceně 250 000 Kč.

Pražský ples v opeře navštívili také ministr dopravy Petr Bendl s manželkou Tamarou, modelka Simona Krainová nebo Miss World 2006 Taťána Kuchařová. Krásku doprovázel její přítel,pražský radní Milan Richter, který v tombole získal druhou cenu v podobě uměleckého předmětu v hodnotě 150.000 korun.

Ti, kdo pamatují pět porevolučních ročníků Plesů v Opeře, vzpomínají i na bouřlivé obléhání anarchistů a házení rajčat na toalety vyšňořených dam. Kromě jiného jim vadily kožešinové pláště a arogance zúčastněných. Odjakživa je tato akce považována za snobskou záležitost, která bývá také přehlídkou nevkusu a příležitostí předvést se.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (59x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář