Prsa kontra policie

4. únor 2009 | 19.45 |
› 

Odvolací soud v polském Štětíně dne 4. 2. 2009 zprostil obžaloby dvě ženy, které policie potrestala za opalování bez horního dílu plavek na veřejné pláži.

Ženy se opalovaly loni v květnu ještě před zahájením sezony. Obyvatelky Štětína, které sňaly horní díl plavek, vzbudily pozornost strážníků, kteří jim nařídili se obléci. Ženy nereagovaly na žádost hlídky a odmítly také zaplatit pokutu 150 zlotých (asi 930 Kč). Případ se tak dostal před soud.

Podle policie je opalování žen bez horního dílu plavek v polském právu zakázáno podle paragrafu, v němž se uvádí, že osoba, která se veřejně dopouští neobvyklého výstřelku, může být potrestána až pokutou do výše 1000 zlotých (přibližně 6200 Kč) Případ se dostal až k soud, který původně při prvním řízení vinu dvou mladých žen uznal.

Za "neslušný výstřelek" je napomenul a slečny musely zaplatit soudní výlohy. Jedna z nich se ale proti rozhodnutí odvolala a soud jí i její přítelkyni dnes viny zprostil.

Soud zdůraznil, že ženy bez podprsenek nevyvolaly pobouření ani pohoršení u jiných osob na pláži, což znamená, že to nebyl žádný neslušný čin ani výstřelek. Rozhodnutí odvolacího soudu má vliv na celé Polsko. Určilo totiž, že ženy mohou beztrestně na veřejných plážích, které nejsou vyhrazeny pro nudisty, vystavovat ňadra slunečním paprskům.

V silně katolickém Polsku opalování dívek bez horního dílu plavek stále probouzí silné emoce a je společensky v řadě regionech nepřípustné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (57x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář